Hő- és füstelvezető rendszerek

 

Szolgáltatásaink

Hő- és füstelvezető rendszerek (HFR)

Heat and smoke extraction systems

Rauch und Waermeabzugs Anlage (RWA)

A hő- és füstelvezető rendszer az élet és vagyonvédelmen túl kiválóan alkalmas szellőzési funkció ellátására is.

A hő- és füstelvezető rendszerek elsődleges feladata, hogy tűz esetén a lehető leggyorsabban elvezessék a helyiségekből a hőt és a füstöt, ezáltal felszabadítva a vészkijáratokhoz vezető útvonalakat. Ez nagyban hozzájárul az épületben tartózkodók túlélési esélyeihez, és jelentősen növeli a tűzoltók munkájának hatékonyságát is. Emellett csökkenti a szövet és az anyagok károsodásának valószínűségét és megelőzi vagy késlelteti az épület részleges vagy teljes összeomlását.

Nem csak a tűz életveszélyes, a mérgező és maró hatású füst is az.
A forró füstgáz csupán egy térfogatnyi belélegzése a biztos halált jelenti. A leghatékonyabb védekezést a tűz esetén keletkező gázok szabadba vezetésével érhetjük el.

Hő-és füstelvezető rendszereink:
kivezetik a füstöt és a toxikus füstgázokat az épületből
garantálják a menekülési útvonalak füstmentességét
átláthatóságot biztosítanak a helyszínre érkező tűzoltóknak
 megoldják az épületek szellőztetését, friss levegőt biztosítva ezzel
az égési gázok és bomlástermékek eltávolításával az utólagos tűzkárokat csökkentik

GRAVITÁCIÓS FÜSTELVEZETÉS
A gravitációs hő- és füstelvezető rendszer (passzív rendszer) a forró levegő és a füst feleemelkedő mozgásánek, áramlásának törvényszerűségét használja ki, ezért nincs szükség ventilátorokra, turbinákra, vagy egyéb légnyomást növelő berendezések használatára. Rendszerint egy légterű, kürtőszerű kialakítású lépcsőházak, csarnokok védelmében hasznos. A magas pontokon nyit a szabadba, így a menekülési/menekítési útvonalakon megfelelő méretű füstmentes levegő réteget hagy.

GÉPI FÜSTELVEZETÉS
Az aktív tűz- és füstvédelem, a gépi szellőztetés, elszívás, turbinás légátfúvás. A füstelvezetés egyik legfontosabb feladata a menekülési útvonalak füstmentessé tétele. A gravitációs elvű rendszerekkel párhuzamosan működtethető, vagy önállóan olyan területeken, melyekben magától bent rekedhetne a levegő. Pinceszinti helyiségek, alagutak, mélygarázsok, nagy alapterületű, bonyolult belterű épületek esetén alkalmazzák. Az aktív rendszer a tűzvédelmi funkció mellett alkalmas az adott tér napi szintű levegőcseréjének, rendszeres szellőztetésének megoldására is.

Hő- és füstelvezető rendszerek